Σύνθεση Διοικητικού Συμβουλίου

Με βάση τη συνεδρίαση του Δ.Σ. της Εταιρείας Αξιοποίησης και Διαχείρισης Περιουσίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων Α.Ε. με αριθμό πρακτικών 61/12-11-2010, ανασυγκροτείται το Δ.Σ. ως εξής:

• Τριαντάφυλλος Αλμπάνης, Καθηγητής του τμήματος Χημείας, Πρύτανης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ως  Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου και ως αναπληρωτής του ο Αντιπρύτανης Γεώργιος Καψάλης.

• Ισαάκ Λαγαρής του Ηλία, Πρόεδρος του Τεχνικού Συμβουλίου του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ως Μέλος.

• Αγαθοκλής Τσατσούλης, Καθηγητής Ιατρικής Σχολής, ως Μέλος.

• Ευαγγελάκης Γεώργιος, Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος Φυσικής της Σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ως Μέλος.

• Καγιαλής Παναγιώτης, Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ως Μέλος.

• Λουκάς − Νικήτας Παπαλουκάς, Προϊστάμενος Γραμματείας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ως Μέλος.

• Κωνσταντίνος Βασδέκης, Προϊστάμενος της Δ/νσης Οικονομικής Διαχείρισης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, ως Μέλος και Διευθύνων Σύμβουλος.

Η θητεία των μελών του Δ.Σ ορίζεται σε τέσσερα (4) έτη και ισχύει από 04−11−2010 έως τις 03−11−2014.

Πρόσθετες Πληροφορίες